איך מכשירים מנהלים במציאות מדומה?

איך מכשירים מנהלים במציאות מדומה?

המון התרחשויות מרתקות מתרחשות בענף העסקי בארץ ובחו"ל לאחרונה, וקשה מאוד לעמוד מהצד ולהיות אדישים. כניסת דור הY לשוק העבודה, שינויים באקלים הדיגיטלי הם רק חלק מהאתגרים החדשים העומדים לפני מנהלים ותיקים וצעירים.
חלק אדיר מדרכי הניהול שעבדו נהדר לפני המון שנים, כבר לא רלוונטיות כיום. ואלו שרוצים להשאר העפרון הכי מחודד בקלמר מחוייבים להסתגל למציאות החדשה, ומהר.

אחד הקשיים בהכשרת עובדים בכלל ומנהלים בפרט הוא יצירת סביבה מאתגרת ואמיתית מספיק בשביל לבחון ולשפר את היכולות של אותם עובדים, איך גורמים לסימולציה של מנהל אל מול לקוח להיראות ולהרגיש אמיתית מספיק בשביל לבחון את תגובותיו האמיתיות? איך מדמים עבודה תחת לחץ בסביבה מבוקרת?

אחד היתרונות הבולטים של מציאות מדומה היא היכולת להכניס את המשתמש לעולם מקיף שמשכנע את המוח שהוא אמיתי, רוב המשתמשים ובמיוחד אלו שמנסים מציאות מדומה בפעם הראשונה, "קונים" את התחושה ומצליחים להתנתק מהעולם האמיתי בזמן השימוש. האפשרות הזאת מעניקה למעסיקים ותאגידים את היכולת ליצור סביבה מבוקרת, מותאמת לצרכיהם, המאפשרת להם לנטר ולעקוב אחר ביצועי המנהלים בצורה יעילה ולרוב גם זולה יותר. האפשרויות הגלומות בלקחת תוכנה קיימת או אפילו ליצור סביבה מותאמת אישית ולהשתמש בה לחידוד ושימור יכולות ניהוליות הן בלתי נגמרות.

מדוע השימוש במציאות מדומה פותחת אפשרויות חדשות בהכשרת מנהלים?

ארגז הכלים של מנהל בארגון צריך להיות רחב ומקיף, בעידן הטכנולוגי והתפתחות ה-AI ואוטומציה יש סקילים שכל מנהל חייב להחזיק בהם, מעבר לכישורים המקצועיים על מנהל בעידן המודרני להחזיק בכישורים הנקראים "כישורים רכים" (Soft Skills) והכלים האלו הופכים מנהל טוב – למנהל מעולה, כישורים חברתיים, אינטליגנציה רגשית ויכולת תקשורת הם חשובים לא פחות מהידע המקצועי והניסיון של מנהל בתחומו. מציאות מדומה מאפשרת לבנות סביבה ש"עוטפת" את המנהל ומאפשרת לו לחדד את היכולות האלה, מבלי הסיכון הכרוך בכך למעסיק, לדוגמא סימולציה של שיחת פיטורין, מבלי הצורך לבצע אחת באמת. דוגמא מעולה נוספת הקיימת היא הסימולציה של חברת DDI Labs על גיוון אוכלוסיה במקום העבודה.

כלים לשימוש במציאות מדומה להכשרת מנהלים

אנו בחברת VR2GO יודעים להתאים חוויות וסימולציות על מנת לתת כלים אלו למנהלים בארגונים. אחת הסימולציות הטובות והמעניינות שלנו היא סימולציית "הכספת". כמו שציינתי, אחד הכישורים הכי חשובים למנהל היא יכולת התקשורת עם עובדיו ועם מנהליו. הכספת מכניסה את אחד המשתמשים במציאות מדומה אל תוך שוד עליו לבצע יחד עם האנשים שאינם במציאות המדומה ומפעילים את ה"קונסולה" של השוד, על המשתמש במציאות המדומה להנחות אותם מה עליהם לעשות על סמך הסביבה שלו כאשר המשימה מתוקצבת ל-10 דקות. חוויית הכספת מחייבת את המשתמשים בה לעבוד בצוות, לתקשר ביניהם, לעבוד בצורה ברורה וארגונית על פי שלבים ואיך הבנת אחד השני הוא המפתח להצלחה.

סימולציה נוספת אותה אנו מפעילים בהדרכות והכשרות מנהלים היא "אתגר הקרש", האתגר הוא ללכת על קרש בסימולציה המדמה בניין גבוה והקרש פרוס בגובה רב. הסימולציה שמקורה בחוויה בידורית, משמשת אותנו לחיזוק מנהיגות, פיתוח ביטחון וקבלת החלטות וגם תקשורת. הסימולציה תעבוד בצורה קבוצתית, כאשר על כל אחד מהמשתמשים לעבור את האתגר (לפעמים גם לאסוף חפצים ולהחזירם אל המעלית ובכך לעבור את הקרש מספר פעמים), כשבסיום האתגר שלו, ידריך וילווה את הבא אחריו לעבור את אותה משימה שעל פניו נשמעת פשוטה, אך כאשר המוח בטוח כי גופכם נמצא בגובה רב והולך על קרש, זוהי משימה קשה.

No Comments

Post A Comment