פיתוח יצירתיות בקרב ילדים באמצעות מציאות מדומה

פיתוח יצירתיות בקרב ילדים באמצעות מציאות מדומה

גאונים מבחינה יצירתית

על פי מבחני טורנס לחשיבה יצירתית כ 98% אחוזים מהילדים בגילאי הגן הם גאונים יצירתית.
אבל כשילדי הגן יגדלו רק שלושה אחוזים ישארו גאונים מבחינה יצירתית (גילאי 25 ).
כל ילד מתחיל את דרכו בחיים עם פוטנציאל אדיר עם מוח מאוד יצירתי ורצון מאוד חזק לגלות ולחקור את העולם אליו הוא נולד.
כאשר הילד מתבגר נעלמת ממנו החשיבה היצירתית ובעצם היא מתחלפת בקיבעון מכיוון שה"נורמה" של הילד משתנה בתקופה של הגן החופשי והזמן הכיפי בו הם מבלים, חושבים ויוצרים חוויות ויצירות בשיתוף פעולה.
אבל באיזה שלב בחיים הגוזל צריך לעוף מהקן ועובר שינויים בסדר היום. הילדים גדלים ועוברים בגיל בוגר יותר אל כותלי בית הספר, עם תלבושת אחידה שלא נותנת להם לבטא את עצמם, חשיבה מאוד אחידה וצורת חשיבה רק לגבי שינון למבחנים והצלחה בחיים, אין זה אומר שיש צורך לוותר לימודי ליבה כמו אנגלית ומדעים אלא מדובר על שיטת הלימוד של בתי הספר שבדרך כלל לא נותנים להשתמש ביצירתיות וחשיבה מחוץ לקופסא ברוב שעות היום שבהם התלמידים בספסל הלימודים. למרות שהילדים עושים פעילויות משותפות כגון שיעורי בית או משימות יחד עם חברי הכיתה.

מדגים איך המוח היצירתי עבר מהמצאת הטלוויזיה לחוויה הבאה שיכולה לפתח חשיבה אצל ילדים ב VR.

שואלים למה?

הסיבה ברורה לכולם-במאה ה21- אנו מחויבים לעשות זאת בדרך שונה ויצירתית יותר !
הילד יכול להתפתח גם ללא הלימודים בבית הספר. הילד בעצם יכול להציב לעצמו מטרות שהוא רוצה להשיג בחיים ויעשה הכל במטרה להצליח במקצוע שהוא רוצה, יחד עם תכונות כמו התמדה.
אבל תמיד יש לזכור שהדרך לפסגה הזו היא בעצם באמצעות חשיבה יצירתית. והוא יעשה זאת בעזרת סט כלים שירכוש במהלך הדרך לדוגמא – וחשיבה מחוץ לקופסא.
אחד הכלים הללו נרכש באמצעות חוויות מציאות מדומה. בעזרת הדימיון שלנו כיום אנחנו יכולים להמציא ולממש רעיונות מאוד גדולים (עם הטכנולוגיה והיצירתיות כמובן) , והרעיונות האלה יכולים להגיע לשלל תחומים בחיים כגון : רפואה, שיפור טכנולוגיה ויזמות,יצירת משחקי מחשב, שיפור משחקי מחשב, אנימציה של סרטים והפקת הסדרות , הנדסה, ועוד…

כיום הילדים עסוקים יותר בללמוד בשקידה והפירוש שלהם להצלחה הינה התואר הכסף של הבגרות המלאה. בואו לא נשכח כי יש אנשים שלא עשו בגרות וכיום הם יזמים, מתכנתים גדולים, ויוצרי הדור הבא (הדור הטכנולוגי) הדור הזה מתאפיין בעיקר בצורת החשיבה של האדם , ככל שיפתח יצירתיות כך גם ההמצאה או היצירה שתצא מהראש תהיה מאוד משמעותית וחדשנית.

ההורים ממשיכים לצפות שהילדים שלהם ילמדו באופן קבוע אבל מה לגבי חשיבה מחוץ לקופסא ? מחוץ לנורמה?

הפתרון – שיפור היצירתיות בקרב ילדים באמצעות מציאות מדומה!

כיום עדיף לתת לדור הבא צורת חשיבה אחרת, צריך לחדד את חוש היצירתיות ולתת להם זמן לחקור ולהנות מהעולם.
לדוגמא: אם תקחו שתי קבוצות של תלמידים בגילאי 11 ותביאו להם מבחן של הבנת הנקרא ושיטת הלימוד שלהם תהיה שונה החשיבה תצא אותו דבר,
שיטת הלימוד היא כזו: וההבדל אומר הכל : בקבוצה מספר 1 החלו ללמוד קריאה רק בגיל 5,
בקבוצה מספר 2 הילדים החלו ללמוד קריאה שהיו בני 7
מה שקרה בסופו של דבר בשתי הקבוצות נמצאו אותן יכולות קריאה בדיוק ,
אבל! אלו שהתחילו ללמוד מאוחר יותר, בני ה-7, הצליחו יותר בהבנת הנקרא , זה קרה מכיוון שהיה להם יותר זמן לחקור את העולם ולהבין אותו באמצעות משחק.

צפו כיצד ילדים מגיבים בפעם הראשונה למציאות המדומה

הכלים של העתיד – חוויות מציאות מדומה

באילו כלים משתמשים כיום כדי לפתח יצירתיות של ילד: כיום יש לא מעט כלים לפתח את היצירה אבל מבין כל הכלים, המציאות המדומה היא אחד הכלים הבולטים.
מדוע המציאות המדומה היא כלי כל כך בולט?
מכיוון שהמציאות המדומה ממש מאפשרת לכם לצלול אל תוך חוויה שמנתקת אתכם לחלוטין מהמציאות ומאפשרת לדימיון שאתה רוצה ליצור ולחוות אותו להרגיש אמיתי ! העניין הוא שהילד לא צופה בסיטואציה מהצד, אלא הם חלק מהחוויה.
החוויה בלתי ניתנת להסבר מילולי, ולפעמים גם בסרטונים קשה נורא לתאר זאת.
בעולם של מציאות מדומה הכל יכול להתקיים. אתה בעצם בוחר משחק או פלטפורמה שיכולה להציע את מה שאתה רוצה כגון : משחקי יריות מעולים , לחווית משחק משותפת ומרובת משתתפים (אונלין) , משחקי יצירה, ציור, אומנות מאוד מתקדמת (סרטוט ב3D), סימולציות ועוד.
אלו הן רק דוגמאות קטנות לכמה רעיונות המאפשרים לפתח את החשיבה היצירתית בקרב ילדים באמצעות מציאות מדומה.

כל העולם ביד שלכם באמצעות חוויות מציאות מדומה

אם אתם רוצים לצייר דיוקן מאוד יצירתי מלא צבעים מיוחדים בעזרת אביזרים שונים מבלי ללכלך, לפגוע בכיס או להרוס את הבית , תוכלו לחבוש את קסדת המציאות המדומה ובאותו רגע תוכלו לצייר מה שעולה על פרי דמיונכם ואפילו תוכלו לצלם את האומנות ולשתף עם חברים והכל באמצעות המציאות המדומה.

כיום יש שלל משחקים חדשים ורעיונות מבריקים בעולם המציאות המדומה, הכלי הזה מאפשר לכם להשיג מטרות שלא יתאפשרו לעולם במציאות.
אם זה משחק אקשן של יריות ,ואפילו ישיבה עם חברים בעולם וירטואלי שבו אנחנו צופים בסרטים וסדרות בקולנוע שהוא לא אמיתי.
בתור אנשים שחיים ונושמים מציאות מדומה, חוקרים ועוברים בין עולמות ומתנסים בהמון תכנים מגוונים בעולמות התוכן של המציאות מדומה אנו ממליצים בחום לכל אחד לנסות ולהתרשם מהטכנולוגיה הקיימת כעת, אנו מבינים, יודעים ומאמינים בפוטנציאל העצום במדיה הטריה הזו.
תחשבו שדברים כגון : מטווח רובים, צפייה בסרטים עם חברים בקולנוע, טיפוס הרים ומלא חוויות נוספות. כל זה פשוט נמצא מתחת לאף שלכם.

שימו לב – בשנים האחרונות נפתחו גם מתחמים מתקדמים וטכנולוגיים המאפשרים לכם לחוות חוויה משותפת עם המשפחה או החברים – לדוגמא מתחם ה Tower Tag – מדובר בחוויה מרובת משתתפים המאפשרת חוויה יוצאת מן הכלל של : שיתוף פעולה עם חברים, משחק אסטרטגי ופיתוח חשיבה מחוץ לקופסא , החלק המעניין הוא שהיא מתאימה גם לקבוצות גדולות ( קייטנות,ימי גיבוש,ימי הולדת,או אפילו סתם אתגר בשביל להתחרות מול חברים).

זה נותן אווירה של כולם ביחד,כי אם אין שיתוף פעולה וגם אין חשיבה אסטרטגית משותפת זה לא נותן את חווית המשחק האולטימטיבית , ולכן חדר נגד חדר , שבכל חדר יש 4 שחקנים שמתחרים כקבוצה נגד קבוצה זה אתגר אישי וקבוצתי שמצריך שיתוף פעולה וחשיבה חדשה נגד הקבוצה נגדך.
כמו כן יש עוד אטרקציות מיוחדות ומהנות כמעט בכל מדינה בעולם.

ואם כל זה לא מספיק – ואתם סקרנים לדעת עוד- תדעו שתוכלו לחוות חוויה מדהימה במציאות מדומה באירוע הבא שלכם, בין אם זה אירוע גיבוש בעבודה, או אולי בר מצווה לילד.
מה שעליכם לעשות הוא להשאיר פרטים למטה ואנחנו נדאג לתת לכם את כל המידע.
אנחנו כאן בשבילכם!

No Comments

Post A Comment